W piątej, ostatniej w tym roku szkolnym Lekcji Higieny Cyfrowej wraz z uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim, zajęliśmy się tematem urządzeń ekranowych i internetu w czasie wakacji.
Podczas spotkania zastanawialiśmy się, czym jest nuda oraz czy w wakacje rzeczywiście można się nudzić. Rozmawialiśmy o tym, jak kreatywnie i aktywnie spędzać wolny czas bez nadmiernego korzystania z ekranów.
W części praktycznej zagraliśmy w wakacyjne kalambury. Każdy uczeń losował aktywność wakacyjną, którą następnie przedstawiał klasie za pomocą gestów – bez użycia słów. Zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości i pokazała, jak wiele ciekawych form spędzania czasu oferują wakacje.
Na zakończenie uczniowie pracowali w grupach nad plakatami promującymi aktywne spędzanie wakacji bez nadmiernego korzystania z telefonu. Powstały inspirujące prace pod hasłem „Lato pełne przygód, nie ekranów”.

