Bezpieczeństwo w sieci – biblioteczny pokój zagadek

22 czerwca bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim, którzy wzięli udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w internecie.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat najczęstszych zagrożeń, jakie można napotkać w sieci. Uczniowie wymieniali m.in. cyberprzemoc, kradzież danych, fałszywe wiadomości oraz kontakty z nieznajomymi. Wspólnie zastanawialiśmy się również, jak skutecznie chronić swoją prywatność i bezpiecznie korzystać z internetu.

Głównym punktem zajęć był biblioteczny pokój zagadek – interaktywna gra edukacyjna, podczas której uczestnicy, pracując w grupach, rozwiązywali zadania i łamigłówki związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci. Aby przejść do kolejnych etapów gry, musieli wykazać się wiedzą, spostrzegawczością, logicznym myśleniem oraz umiejętnością współpracy. Dzięki połączeniu nauki i zabawy uczniowie utrwalili najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Polityka cookies i prywatności

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies należy opuścić stronę.

Zaznacz cookies, które akceptujesz:
Powrót